Murata Electronics North America GRM0335C1E9R7DD01D
GRM0335C1E9R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R7DD01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R7DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R7DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E9R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R7DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R7DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R7DD01D
FIXED IND 150UH 400MA 1.1 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN 2.5MM WIRE/BRD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1A TO-92 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG DC VITA46 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 200MW SOD323 datasheet.pdf