Murata Electronics North America GRM0335C1E9R9DA01D
GRM0335C1E9R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R9DA01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R9DA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R9DA01D
QUANTITY
GRM0335C1E9R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R9DA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R9DA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R9DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R9DA01D
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 200W datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 12 LMR-100 datasheet.pdf
SGE88-2-1400-5000C datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf