Murata Electronics North America GRM0335C1ER60CA01J
GRM0335C1ER60CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER60CA01J
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER60CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1ER60CA01J
QUANTITY
GRM0335C1ER60CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER60CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER60CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER60CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER60CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER60CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1ER60CA01J
CONN HEADER PH TOP 11POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A SOT23 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SHIELDING GASKET datasheet.pdf
1UF 400V 10X12,5 datasheet.pdf