Murata Electronics North America GRM0335C1ER70BA01D
GRM0335C1ER70BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER70BA01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER70BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1ER70BA01D
QUANTITY
GRM0335C1ER70BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER70BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER70BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER70BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER70BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER70BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1ER70BA01D
RES 3.6K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC 2.0A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
HANDLAMP DROP-LITE 25' CORDSET datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON GREEN 50/PK datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT VERTICAL datasheet.pdf