Murata Electronics North America GRM0335C1ER70BZ01D
GRM0335C1ER70BZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER70BZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER70BZ01D.pdf
Availability of GRM0335C1ER70BZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1ER70BZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER70BZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER70BZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER70BZ01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER70BZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER70BZ01D Details Description
Related parts for GRM0335C1ER70BZ01D
IC OFFLINE SWIT OTP UVLO HV 8SMD datasheet.pdf
DEV REFERENCE PLATFORM SH7712 datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 60POS datasheet.pdf
21+21 WAY EXT WALL F CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf