Murata Electronics North America GRM0335C1H181JA01D
GRM0335C1H181JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H181JA01D
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H181JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H181JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H181JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H181JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H181JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H181JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H181JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H181JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H181JA01D
FIXED IND 180UH 4.8A 78 MOHM TH datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 16X5 80LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf