Murata Electronics North America GRM0335C1H181JA01J
GRM0335C1H181JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H181JA01J
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H181JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H181JA01J
QUANTITY
GRM0335C1H181JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H181JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H181JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H181JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H181JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H181JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H181JA01J
RELAY TELECOM DPDT 10MA 12V datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 85V 1A 4-SIP datasheet.pdf
IC GAIN BLK AMP GEN-PURP 4MICROX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 45MM datasheet.pdf