Murata Electronics North America GRM0335C1H1R1BA01D
GRM0335C1H1R1BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H1R1BA01D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H1R1BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H1R1BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H1R1BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H1R1BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H1R1BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H1R1BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H1R1BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H1R1BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H1R1BA01D
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO263 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE datasheet.pdf
CONN ADAPT 3.5MM PLUG - 7MM JACK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
MOD VINCULUM-II DEV 1 PORT 32DIP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 14POS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
HAR-BUS HM TOP TOOL HAR-BUS HM datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf