Vishay/Dale CMF5519K100DHRE
CMF5519K100DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K100DHRE
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K100DHRE.pdf
Availability of CMF5519K100DHRE
QUANTITY
CMF5519K100DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K100DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5519K100DHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K100DHRE
Related LinksCMF5519, CMF5519K100DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K100DHRE Details Description
Related parts for CMF5519K100DHRE
IC MOTOR CONTROLLER PAR 48LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE SUPER LAG RENEW. 6/600 datasheet.pdf
26500 16C 16#16 S TH RECP LC datasheet.pdf
22UF 350V 12,5X20 datasheet.pdf