Murata Electronics North America GRM0335C1H1R9CD01D
GRM0335C1H1R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H1R9CD01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H1R9CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H1R9CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H1R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H1R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H1R9CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H1R9CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H1R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H1R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H1R9CD01D
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 8POS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS SMD TIN NAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123W datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 235MA 674 MOHM datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
LMZF 5/20/135 3.5SW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS PNL MNT SKT datasheet.pdf