Murata Electronics North America GRM0335C1H220JD01J
GRM0335C1H220JD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H220JD01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H220JD01J.pdf
Availability of GRM0335C1H220JD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H220JD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H220JD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H220JD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H220JD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H220JD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H220JD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H220JD01J
TIP CHISEL 2.4MM FOR WSP80 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO15 datasheet.pdf
INSTALLATION TOOL RED G/F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DUST COVER FOR MUSB TYPE A GRAY datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
PNL MNT 12V GREEN 5MM datasheet.pdf