Murata Electronics North America GRM0335C1H2R3CA01D
GRM0335C1H2R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H2R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H2R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R3CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R3CA01D
IC A/D CONV 12BIT W/SHTDN 24SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CXP 24F MM50 OM2 ASSY OFNP 20M datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.9A SYNC SOT23 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 40A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf