Murata Electronics North America GRM0335C1H4R0BA01D
GRM0335C1H4R0BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R0BA01D
Brief Description
CAP CER 4PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R0BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H4R0BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H4R0BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R0BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R0BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R0BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R0BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R0BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R0BA01D
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC CNTRLR ACPI-STP 14-SSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 1% W/G410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
LICENSE LAMP SOCKET datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
WHITE DTH .90X.25" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf