Murata Electronics North America GRM0335C1H4R1CA01D
GRM0335C1H4R1CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R1CA01D
Brief Description
CAP CER 4.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R1CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H4R1CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H4R1CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R1CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R1CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R1CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R1CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R1CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R1CA01D
RES SMD 205 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 226 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIECUT ECE093 datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 390 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf