Murata Electronics North America GRM0335C1H4R8CA01D
GRM0335C1H4R8CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R8CA01D
Brief Description
CAP CER 4.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R8CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H4R8CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H4R8CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R8CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R8CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R8CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R8CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R8CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R8CA01D
CABLE SCSI1-2 2X50PIN CON .75M datasheet.pdf
CORD FAN POWER 1500MM RT ANG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf