Murata Electronics North America GRM0335C1H5R1DD01D
GRM0335C1H5R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R1DD01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R1DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H5R1DD01D
QUANTITY
GRM0335C1H5R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R1DD01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R1DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R1DD01D
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 1/4" datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 7OUT W/2COAX datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 9COND 22AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 150MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf