Murata Electronics North America GRM0335C1H5R5BD01D
GRM0335C1H5R5BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R5BD01D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R5BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H5R5BD01D
QUANTITY
GRM0335C1H5R5BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R5BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R5BD01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R5BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R5BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R5BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R5BD01D
JUMPER-H1500TR/A3049A/H1500TR12" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
L37-5 SHEET 640X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 20K OHM 4SIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 31C P 20" WHT datasheet.pdf