Murata Electronics North America GRM0335C1H5R8BD01D
GRM0335C1H5R8BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R8BD01D
Brief Description
CAP CER 5.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R8BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H5R8BD01D
QUANTITY
GRM0335C1H5R8BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R8BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R8BD01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R8BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R8BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R8BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R8BD01D
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.200 T/H datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.075A 330 MOHM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 50POS datasheet.pdf