Murata Electronics North America GRM0335C1H6R1BA01D
GRM0335C1H6R1BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R1BA01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R1BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R1BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R1BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R1BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R1BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R1BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R1BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R1BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R1BA01D
IC COUNTER/DIVIDER OCT 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC TRIPLE-OUT LCD SPPLY 24HTSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf