Murata Electronics North America GRM0335C1H6R3BD01D
GRM0335C1H6R3BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R3BD01D
Brief Description
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R3BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R3BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H6R3BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R3BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R3BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R3BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R3BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R3BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R3BD01D
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
JACK SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3.0 OHM 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM datasheet.pdf
RF EVAL FOR PASSIVE NETWORK datasheet.pdf
RES 24 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf