Murata Electronics North America GRM0335C1H6R8BA01J
GRM0335C1H6R8BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R8BA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R8BA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H6R8BA01J
QUANTITY
GRM0335C1H6R8BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R8BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R8BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R8BA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R8BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R8BA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R8BA01J
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
BCD 10-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
PUNCH 18.6MM PACKAGED datasheet.pdf
RAILROAD KRIMPTITE HD (AB-125-14 datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 17POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
FUSE MICRO2 BLADE 32V SILVER 20A datasheet.pdf