Murata Electronics North America GRM0335C1H6R8CA01D
GRM0335C1H6R8CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R8CA01D
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R8CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R8CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R8CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R8CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R8CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R8CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R8CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R8CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R8CA01D
FIXED IND 470MH 30MA 704 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD HOUSING RJ11 UNSHIELDED datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADPTR TINEL LOCK STR SHELL 10 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf