Murata Electronics North America GRM0335C1H7R0DD01J
GRM0335C1H7R0DD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R0DD01J
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R0DD01J.pdf
Availability of GRM0335C1H7R0DD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H7R0DD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R0DD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R0DD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R0DD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R0DD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R0DD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R0DD01J
IC DETECTOR VOLT 2.9V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SENSOR datasheet.pdf
RES 132.8 OHM 1/2W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf