Murata Electronics North America GRM0335C1H7R3BA01D
GRM0335C1H7R3BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R3BA01D
Brief Description
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R3BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R3BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H7R3BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R3BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R3BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R3BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R3BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R3BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R3BA01D
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN SPADE 16-22 AWG #4 SOLIS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 60A TO-220 datasheet.pdf
RES 187 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12.35V 250W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24168-721 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf