Murata Electronics North America GRM0335C1H7R8DD01D
GRM0335C1H7R8DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R8DD01D
Brief Description
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R8DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R8DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H7R8DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R8DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R8DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R8DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R8DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R8DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R8DD01D
CONN EDGE DUAL 1MM SMD 100 POS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SC70 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
RES 451K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MICRO 15C P 24" YEL JACKS datasheet.pdf