Murata Electronics North America GRM0335C1H8R7BD01D
GRM0335C1H8R7BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R7BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R7BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H8R7BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H8R7BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R7BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R7BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R7BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R7BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R7BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R7BD01D
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 125DEG C NC 6A datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 350V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 250V SCREW datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHTNESS PHILLIPS datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf