Murata Electronics North America GRM0335C1H9R0CA01D
GRM0335C1H9R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R0CA01D
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R0CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R0CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H9R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R0CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R0CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R0CA01D
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED 7-SEG .40" 1DGT YELL-ORNG CA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE HI-TEMP 1/2"X36YD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf