Murata Electronics North America GRM0335C1H9R5CA01D
GRM0335C1H9R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R5CA01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R5CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R5CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H9R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R5CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R5CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R5CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R5CA01D
FIXED IND 4.7UH 1.7A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TOOL HAND SH F CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 70.6 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 160MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 33.33333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf