Murata Electronics North America GRM0335C1HR50BA01D
GRM0335C1HR50BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR50BA01D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR50BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR50BA01D
QUANTITY
GRM0335C1HR50BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR50BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR50BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR50BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR50BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR50BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR50BA01D
CAP FILM 2200PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 95.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf