Murata Electronics North America GRM0335C1HR80BA01J
GRM0335C1HR80BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR80BA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR80BA01J.pdf
Availability of GRM0335C1HR80BA01J
QUANTITY
GRM0335C1HR80BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR80BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR80BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR80BA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR80BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR80BA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1HR80BA01J
LED PNL MT 9MM 6V BLACK RED datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC SWITCH HDMI VQFP64 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf