Murata Electronics North America GRM0335C2A2R5CA01J
GRM0335C2A2R5CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A2R5CA01J
Brief Description
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A2R5CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A2R5CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A2R5CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A2R5CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A2R5CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A2R5CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A2R5CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A2R5CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A2R5CA01J
IC SECURITY CTRLR 16BIT M5.2 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.5" BLACK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.375" (9.53mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf