Murata Electronics North America GRM0335C2A5R0CA01J
GRM0335C2A5R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A5R0CA01J
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A5R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A5R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A5R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A5R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A5R0CA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A5R0CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A5R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A5R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A5R0CA01J
IC ADC 24BIT DIFFINPUT/REF16SSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 26POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH LATCH SO89 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf