Murata Electronics North America GRM0335C2A6R5CA01J
GRM0335C2A6R5CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R5CA01J
Brief Description
CAP CER 6.5PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R5CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A6R5CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A6R5CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R5CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R5CA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R5CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R5CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R5CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R5CA01J
IDC CABLE - HSR14S/AE14G/X datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
RES 777 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W SMBG datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf