Murata Electronics North America RHE5G2A471J1M1A03A
RHE5G2A471J1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G2A471J1M1A03A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G2A471J1M1A03A.pdf
Availability of RHE5G2A471J1M1A03A
QUANTITY
RHE5G2A471J1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G2A471J1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G2A471J1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G2A471J1M1A03A
Related LinksRHE5G2A47, RHE5G2A471J1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G2A471J1M1A03A Details Description
Related parts for RHE5G2A471J1M1A03A
CABLE SMB/SMB-RA 6" RG-316 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V LED RECTANG YEL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 6DBI 36"RG-142 N FEM datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
4 IN NOM HVY DTY WHEEL:POLYURETH datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf