Murata Electronics North America GRM0335C2A6R6CA01D
GRM0335C2A6R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R6CA01D
Brief Description
CAP CER 6.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R6CA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A6R6CA01D
QUANTITY
GRM0335C2A6R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R6CA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R6CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R6CA01D
12 CONTACT PLUG W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 111MA 12.85 OHM datasheet.pdf
IC SSR HI SIDE SMART 60V PWRSO10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT BLUE W/WIRE 12" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf