Murata Electronics North America GRM0335C2A6R6CA01J
GRM0335C2A6R6CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R6CA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R6CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A6R6CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A6R6CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R6CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R6CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R6CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R6CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R6CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R6CA01J
TRANS NPN 20V 0.5A MT-1 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN SHROUDED PWR HEADER 10POS datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED LC 0.30" CC datasheet.pdf