Murata Electronics North America GRM0335C2A6R6CA01J
GRM0335C2A6R6CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R6CA01J
Brief Description
CAP CER 6.6PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R6CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A6R6CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A6R6CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R6CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R6CA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R6CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R6CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R6CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R6CA01J
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES MO 1W 160 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 9POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 375mA 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf