Murata Electronics North America GRM0335C2A9R9CA01J
GRM0335C2A9R9CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A9R9CA01J
Brief Description
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A9R9CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A9R9CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A9R9CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A9R9CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A9R9CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A9R9CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A9R9CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A9R9CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A9R9CA01J
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 150MA SOD123 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 5V 5DDPAK datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 65W datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf