Murata Electronics North America GRM0336R1E1R1CD01D
GRM0336R1E1R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E1R1CD01D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E1R1CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E1R1CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E1R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E1R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E1R1CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E1R1CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E1R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E1R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E1R1CD01D
SENSOR TEMPERATURE I2C SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf