Murata Electronics North America GRM0336R1E200GD01D
GRM0336R1E200GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E200GD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E200GD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E200GD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E200GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E200GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E200GD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E200GD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E200GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E200GD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E200GD01D
DESIGNATION STRIP KI datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG BLK 1000' datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS BLK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf