Sensata Technologies/Airpax ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2 picture photo
Mfg. Part Number
ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2.pdf
Availability of ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
QUANTITY
ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
Internal Part NumberEIS-ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesATR20
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2 Details Description
Related parts for ATR20-A-63S-WB2-B-10.0A-2
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 70A DO203AB datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
STD TIMER GEH 2P datasheet.pdf
EF PIGTAIL SPLICE W/TRIM 250F datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf