Murata Electronics North America GRM0336R1E2R9CD01D
GRM0336R1E2R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E2R9CD01D
Brief Description
CAP CER 2.9PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E2R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E2R9CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E2R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E2R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E2R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E2R9CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E2R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E2R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E2R9CD01D
FIXED IND 27UH 940MA 450 MOHM datasheet.pdf
DSUB CABLE - CFP09S/AE09G/X datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
TPUTTY 502,FG2,080 9X9" datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 48V 350W datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 1600VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 5.8A DPAK datasheet.pdf