Murata Electronics North America GRM0336R1E3R6CD01D
GRM0336R1E3R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E3R6CD01D
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E3R6CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E3R6CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E3R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E3R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E3R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E3R6CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E3R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E3R6CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E3R6CD01D
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TAPE VHB BLACK 12X12" GEN PURPOS datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
COMB SET HAR-MIK BELL 14M-IDC 0. datasheet.pdf
1/2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SAFETY SWITCH 30A/1P HD 600VDC N datasheet.pdf