Murata Electronics North America GRM0336R1E8R1CD01D
GRM0336R1E8R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E8R1CD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E8R1CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E8R1CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E8R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E8R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E8R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E8R1CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E8R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E8R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E8R1CD01D
DIODE ZENER 27V 200MW MINI3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A P2PAK-4 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 18DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM datasheet.pdf