Murata Electronics North America GRM0336R1E8R8DD01D
GRM0336R1E8R8DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E8R8DD01D
Brief Description
CAP CER 8.8PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E8R8DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E8R8DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E8R8DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E8R8DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E8R8DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E8R8DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E8R8DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E8R8DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E8R8DD01D
FLKM16 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD PLL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 650MA 565 MOHM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB6 datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 5% 10W 5931 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V 20% X6S 0805 datasheet.pdf