Murata Electronics North America GRM0336R1E9R5CD01D
GRM0336R1E9R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R5CD01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R5CD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R5CD01D
QUANTITY
GRM0336R1E9R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R5CD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R5CD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R5CD01D
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf