Murata Electronics North America GRM0336R1E9R5DD01D
GRM0336R1E9R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R5DD01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R5DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R5DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E9R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R5DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R5DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R5DD01D
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
DEMO BOARD SPI/I2C TO UART datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 490MA 550 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf