Murata Electronics North America GRM0336S1E101GD01D
GRM0336S1E101GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E101GD01D
Brief Description
CAP CER 100PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E101GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E101GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E101GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E101GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E101GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E101GD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E101GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E101GD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E101GD01D
FERRULE INS VNL AWG24 VIO 3/8" datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf