Murata Electronics North America GRM0336S1E1R9CD01D
GRM0336S1E1R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E1R9CD01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E1R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E1R9CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E1R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E1R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E1R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E1R9CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E1R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E1R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E1R9CD01D
IC VREF SHUNT 6.9V TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 4.7A D-PAK datasheet.pdf
IC 4BIT BI-DIR SHIFT REG 16-DIP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 62COND 28AWG 500' datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48LFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN COAX MSS 50 OHM JACK datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 35V 2917 datasheet.pdf
400 MHz to 6 GHz Quadrature Demodulator IC datasheet.pdf