Murata Electronics North America GRM0336S1E200GD01D
GRM0336S1E200GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E200GD01D
Brief Description
CAP CER 20PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E200GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E200GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E200GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E200GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E200GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E200GD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E200GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E200GD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E200GD01D
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS 1, datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf